Yaşam

Araştırma: 1 yıl boyunca alkol almayı bırakırsanız vücudunuzda ne gibi değişiklikler olur?

Alkolün zararlı etkileri uzmanlar tarafından sıklıkla uyarılarla hatırlatılıyor. Öte yandan özellikle son yıllarda adından söz ettiren etkinlikler internet üzerinden düzenlenmekte ve birçok kişi hikâyelerini paylaşmaktadır. ‘Alkolsüz Ekim’ Gibi farklı ‘zorluklar’ var. Bu dönemde insanlar internette birbirini teselli ediyor ve ‘ kötü alışkanlıklardan uzak Durdurmaya çalışıyor. Bu tür faaliyetler son zamanlarda giderek artıyor. Tamam, 1 yıl boyunca alkol kullanmıyorsanızVücudunuzda ne gibi değişiklikler oluyor?

Uzmanlar, alkol almadığınız ilk günlerde, uyku kalitesinde artış gözlemlediklerini aktardı. Ayrıca hayatta daha rasyonel kararlar İnsanların kabul gördüğü ve yaratıcılık oranının arttığı belirtilmektedir. Üstelik alkol masrafınız da olmayacağı için bir ay sonra cebinizde sadece para değil, aynı zamanda para da olacak. kalp krizi ve felç riskiazaltır ve karaciğer ve böbreklerAyrıca daha pürüzsüz hale gelir.

Devamında, enerji seviyesi ve ruh hali Büyük bir gelişme yaşanıyor. hayattan zevk almayı büyük ölçüde etkileyen dopamin seviyesinormal seviyeye ulaşıyor ve bu sayede insanlar birçok aktiviteden kurtuluyor. daha fazla zevkAlmaya başlıyor.

Beyin alkol içtikten sonra çok fazla dopamin salgılıyor. dopamin reseptörleri Çok bunaltıcı ve uyuşturucu bir durum. Daha sonra bunu düzeltmek için beyin de üzüntü ve umutsuzlukHormonlar devreye girer. Ancak kısa süreliğine de olsa alkolden vazgeçenler bu tür sorunları kolaylıkla aşabilirler.

Ancak alkol yüksek kalorilerdennedeniyle sağlıklı bir formda kilo kaybı aynı zamanda oluyor. Burada yemek yeme alışkanlığının alkolle değiştirilmemesi önemlidir.

Üçüncü aydan itibaren karaciğer, mide, göğüs, ağız, yumurtalıklar, gırtlak, yemek borusuve dahası kanser riski altında olmaksizin riskiniz azalan . Alkolsüz yaşam da deriAynı zamanda büyük ölçüde güzelleştirir ve güzelleştirir.

Bir yıl sonra ne olacak?

1 yıl boyunca alkol kullanmayan bir kişide büyük oranda görülür. artan enerji, sağlıklı ruh hali, kilosorun yok ve yeterli sosyal ilişkilere Sahip olmaktır. Dopamin seviyelerindeki artış sayesinde yeni deneyimler daha yumuşak tepkiverilir ve insanlar Daha mutlu oluyor. Ayrıca hem günlük hayatta hem de iş verimliliğindebüyük bir artış gözleniyor.

Uzmanlar, cüzdanınızı da mutlu eden bu alışkanlık sayesinde, alkole ya da kutlamalara para harcamak yerine farklı keyifler veren pek çok alışkanlığa kapı aralandığını belirtiyor. Son olarak kanser, kalp hastalıkları, karaciğer hastalıkları ve böbrek hastalıkları riski önemli ölçüde azalır ve vücudun hastalıklara karşı bağışıklık fonksiyonu çok daha düzgün çalışır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu