Haber

CANİK BELEDİYESİ ARAMA KURTARMA EKİPLERİ 6 CANLIYA UMUT VERDİ

SAMSUN Canik Belediyesi Arama Kurtarma (CAK) Grubu, Kahramanmaraş ve Elbistan’daki görevlerini tamamladıktan sonra geri döndü. Görevlendirildikleri bölgelerde arama kurtarma çalışmalarına katılan grup, 6 kişiyi enkazdan canlı çıkardı.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerin ardından Canik Belediyesi Arama Kurtarma ekipleri arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere bölgeye gitti. Görevi aldıkları bir haftalık süre içinde birçok noktaya müdahale eden ekip, 6 kişiyi de enkazdan canlı olarak çıkardı. Canik Belediyesi Sivil Savunma Sorumlusu Mehmet Şişman, “AFAD ile yaptığımız koordineli çalışma sonucunda 6 vatandaşımızı kurtardık. 3. ve 4. günlerin ardından atış noktalarına gittik. Sesli dinleme ile noktayı belirledik. ve termal kamera. Bu tespitler sonucunda 32 farklı noktaya geldik” dedi.

‘SANATÇILAR DEVAM EDERKEN BİZ İŞİMİZİ DURDURMADIK’

Hatay’ın Defne ve Samandağ ilçelerinde meydana gelen depremlerin ardından belediye çalışanları Mehmet Ali Kanca, göreve çağrıldıkları takdirde bölgeye gitmeye hazır olduklarını belirterek, “Orada halkımıza Allah’tan yardım diliyoruz. Acı büyük. .Görev verilirse oraya gidebiliriz’ dedi.

Erdoğan Güngör ise, “Belirlenen görev yerlerinde önce enkazın emniyetini alarak dinleme çalışmaları yaptık. Daha sonra arama kurtarma çalışmalarına başladık. Çalışmalarımız sırasında artçı sarsıntılar oldu. Buna rağmen devam ettik. Güvenliğimizi alarak işimizi yaptık. Çünkü içeride başka bir can olma ihtimali hâlâ vardı.”

tirehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu