Haber

38 Yaşındaki Otomobilinin Plakası Kopyalanan ve Hiç Gitmediği İstanbul’da Kamyonla Yasadışı Geçiş Yaptığı İçin İnfaz Edilen Osmaniyeli Vatandaş: “Getirin…

BURHAN DEMİRCİOĞLU

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde yaşayan Bülent Başsarı, 1985 model binek otomobiline ait 63 KH 963 sahte plakalı TIR’ın ücretini ödememesi nedeniyle savcılıktan sonuç alamadığı için büyük mağduriyet yaşıyor. İstanbul yüklü otoyol gişelerinden hiç gitmediği 101 kaçak geçişten yargılanan Başsarı, “Bu TIR benimse, geçtiysem bu tırı istiyorum. Borcumu ödemeye hazırım. Kamyonumu getirsinler, bu borcu ödeyeceğim” diyerek yetkililerden yardım istedi.

Yıllardır Kadirli’de besicilik yaparak geçimini sağlayan Bülent Başsarı, İstanbul ve diğer illerde hiç gitmediği ve geçmediği otoyolları kaçak kullandığı iddiasıyla icra memuru oldu.

“TIR’IM BORCU ÖDEMEM İÇİN GETİRDİ”

Bülent Başsarı, adliyeden sonuç alamayınca yıllardır yaşadıklarını ve yaşadığı mağduriyeti şöyle anlattı:

“Kadirli’de oturuyorum. Binek aracım var 1985 model. Karayollarından aradılar ‘cezanız var’ dediler, neden karşıya geçtiğimi sordum ‘İstanbul Yavuz’dan geçtiniz’ dediler. Sultan Selim Köprüsü’.Benim aracım oraya hiç gitmedi dedim.Daha sonra vergi dairesine gittim 8 bin 175 lira ceza kestim 101 lirayı geçtim.Bu araçla geçmedim son araç Mercedes tırdı. Hayatımda hiç İstanbul’a gitmedim, sadece bir kez Adana’ya gittim.” Otoyoldan da gitmedim, her zamanki yoldan gittim. Bu borç bana ait değil. Bu borçta suç duyurusunda bulundum. Bu tır benim ise, geçersem bu tırı istiyorum, borcunu ödemeye razıyım. Kamyonumu getirsinler, bu borcu ödeyeceğim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu