Haber

CHP Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu hakkında soruşturma başlatıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu hakkında “Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, Devletin kurum ve organlarını aşağılama” ve “Kamuoyunu tahrik veya hakaret” suçlarından soruşturma başlatıldığını duyurdu. TV100’de yayınlanan bir programda yaptığı açıklamalar nedeniyle Nefrete ve Düşmanlığa” denildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Diyarbakır Milletvekili Tanrıkulu hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu. Konuyla ilgili bugün Başsavcılıktan yapılan açıklama şöyle:

“Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımız, Cumhuriyet Halk Partisi Diyarbakır Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu hakkında, Özgür Söz Programı’nın canlı yayınına telefonla yaptığı açıklamalar nedeniyle 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 301. maddesi kapsamında dava açmıştır. TV100, 08/09/2023. “‘Milleti, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, Devletin Kurum ve Organlarını aşağılamak’ ve ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek veya hakaret etmek’ kabahatlerinden soruşturma başlatıldı. ‘ 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 216’ncı maddesinde düzenlenmiştir.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

haberyenisehir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu