Haber

DP Milletvekili fındığın fiyatını belirlemesini istedi

ANKARA (İGFA) –Demokrat Parti İstanbul Milletvekili Enginyurt, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, çözülmeyi bekleyen önemli sorunlar varken Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin tatilde olmasını eleştirdi.

TBMM’nin resmi internet sitesinde yer alan habere göre Enginyurt, hükümetin vatandaştan tasarruf beklerken kamuda tasarruf tedbirlerinin uygulanmadığını, milletin parasının çarçur edildiğini savundu.

Evlerin kiralarının yükseldiğini ve bu nedenle ev sahipleri ile kiracılar arasında büyük bir çekişme yaşandığını anlatan Enginyurt, bu konuda ceza sisteminin işleyişinin de hatasız olmadığını, vatandaşların alım gücünün düştüğünü söyledi. arttırılmalıdır. Enginyurt, akaryakıt zammı için bu mekanizmanın neden çalıştırılmadığını da sordu.

Cemal Enginyurt, fındık üreticisinin işini toplamaya başlayacağını belirterek, “Maliyetler kat kat arttı ama taban fiyat henüz açıklanmadı. Fındığın taban fiyatı en az 100 lira ve bir an önce açıklanmalı. . dedi.

DP’li Enginyurt, dün bir gazetecinin TBMM’nin olağanüstü toplantısında oylamaya katılıp katılmadığını sorduğunda Genel Kurul çalışmalarına katıldığını ancak başka bir programı olduğu için kesin oylamaya katılmadığını söyledi. Enginyurt, “Yeşil Sol Parti’den 36 milletvekili oylamaya katılmadı. Dolayısıyla durumdan memnunlar.” sözlerini söyledi.

soguthaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu