Haber

İsrail ordusu Gazze’de güneye göç eden Filistinlileri vurdu

İsrail, yıllardır ablukaya aldığı Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını 28 gündür sürdürüyor. Gazze Şeridi’nin sahil yolu boyunca kuzeyden güneye gitmeye çalışan Gazzeli siviller, İsrail ordusu tarafından katledildi.

GÖÇ YOLUNDA VURULDULAR

İsrail askerleri, Gazze kıyı şeridinden İsrail’in “güvenli” dediği güneye doğru yürüyen aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu çok sayıda Filistinliyi öldürdü.

İSRAİL ORDUSU GÖÇMENLERİ HEDEFLİYOR

Öte yandan İsrail ordusunun son dönemde göç yolundaki Filistinlileri hedef aldığı ve saldırılarda çoğu çocuk ve kadın olmak üzere çok sayıda Filistinlinin hayatını kaybettiği belirtiliyor.

İSRAİL’İN GAZZE’YE SALDIRILARINDA SON DURUM

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail’in “Filistinlilere ve onların kutsal değerlerine, özellikle de Filistin’e yönelik sürekli ihlallerine tepki gösterdiği” gerekçesiyle kapsamlı bir saldırı başlatırken. Mescid-i Aksa’da İsrail ordusu da ağır hava koşulları nedeniyle Gazze Şeridi’ne saldırdı. bombardımanı başlattı. İsrail, Gazze’den gerçekleştirilen saldırılarda 315’i asker olmak üzere 1.400’den fazla İsraillinin öldürüldüğünü, 5.132 kişinin de yaralandığını duyurdu. İsrail’e göre Gazze Şeridi’nde 31 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda öldürülen asker sayısı 24’e yükselirken, Kassam Tugayları’nın elinde 242 İsrailli esir bulunuyor. İşgal altındaki Batı Şeria’da da bir İsrail askeri hayatını kaybetti.

GAZZE’DE CAN KAYIPLARI 9 BİNİ AŞTI

Filistin Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre Gazze’de İsrail saldırılarında 3 bin 826’sı çocuk, 2 bin 405’i kadın olmak üzere 9 bin 227 Filistinli öldürüldü, en az 23 bin kişi de yaralandı. Batı Şeria ve Kudüs’te İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimciler 144 Filistinliyi öldürdü.

İSRAİL ORDUSU HASTANELERİ BOMBALADI

Binlerce yaralı ve sivilin bulunduğu Gazze’nin en büyük sağlık tesisi Şifa Hastanesi’ni hedef alan İsrail ordusu, El Ehli Baptist ve Türk-Filistin Dostluk hastanelerini vurdu, Kudüs’ün çevresini ve Filistin Kızılayı’na bağlı Endonezya hastanelerini bombaladı. tahliye.

LÜBNAN SINIRI DA AĞIR

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda 56 Hizbullah üyesi ve 4 İsrail askeri hayatını kaybetti.

dortyol-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu