Haber

Kremlin’den Kılıçdaroğlu’na yanıt

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine saatler kala CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından bir skandal paylaştı. Kılıçdaroğlu, FETÖ gibi sözler kullandığını belirterek Rusya’ya, “Montajların, kumpasların, sahte içeriklerin, kasetlerin arkasında sizsiniz” dedi.

HESAPLI FETÖ, KÖTÜ RUSYA

Kılıçdaroğlu, “Değerli Rus Dostlarım, Dün bu ülkede ifşa edilen montajların, kumpasların, Deep Fake içeriklerin, kasetlerin arkasında sizlersiniz. 15 Mayıs’tan sonra da dostluğumuzun devam etmesini istiyorsanız elinizi Türk devletinin üzerinden çekin. ticari işbirliği ve dostluk.”ifadeleri kullandı.

KREMLİN’DEN CEVAP

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, “Başka ülkelerin içişlerine ve seçim süreçlerine karışmadığımızı defalarca söyledik ve bunda ısrar ediyoruz. Müdahale edilemeyeceğini resmen beyan ediyoruz. Kılıçdaroğlu’na böyle bir bilgi verenler yalancıdır.”ifadeleri kullandı.

Türkiye ile ikili ilişkilerimize çok ama çok değer veriyoruz çünkü Türkiye bugüne kadar karşılaştığımız tüm bölgesel ve küresel meselelerde çok sorumlu, egemen ve düşünceli bir duruş sergiledi.Peskov, ikili ilişkilere önem veren bir ülkenin kendi ortağı için hiçbir şey yapmayacağının altını çizdi.

Peskov, Kılıçdaroğlu’na ABD’deki başkanlık seçimleriyle ilgili ‘Rus iddialarını’ hatırlamasını tavsiye etti, “ABD’de tüm hükümet, tüm yönetim uzun süre Rusya’nın müdahale ettiğini savundu, sonra soruşturmaya on milyonlarca dolar harcadılar ve sonunda müdahale olmadığı sonucuna vardılar.” söz konusu.

samandagajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu