Haber

Temel Karamollaoğlu: Kızılay’a kan bile vermem

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, deprem sonrası Kızılay’ı çadır sattığı için eleştirdi.

TV5’in canlı yayınına katılan Temel Karamollaoğlu, “Utanç verici bir manzara. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir manzarayla karşılaşılacağını düşünmüyorum. Efendim biz de satarız diyor. İnsanlar ölüyor.” , ihtiyaçları var. Ticari bir kurum değil, hayır kurumusunuz. Normal şartlarda bazı üretimler yapıyorsunuz. Felaket olsa anlarım. Ama deprem anında herkes çadır beklerken siz çadır satmaya kalkarsanız bu olmaz” dedi.

Karamollaoğlu, artık Kızılay’a yardım etmeyeceğini belirterek, “Kızılay’a ne yardım ederim ne de yapılması için teşvik ederim. Ben bu mantığa güvenmiyorum. Kan bile vermem. Hastaneye giderim. , ama orada vermem.”

‘KIZILAY BİR AİLE ŞİRKETİ Mİ?’

Çadır satışının savunulmasına da tepki gösteren Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“Bir de kendilerini savunmaya çalışıyorlar. Bunu anlamak mümkün değil. Bir kurumu aile kurumuna çevirirseniz çocuğunuz, damadınız, gelininiz, torununuz… Bu nedir? Kızılay mı?” aile şirketi mi bu hale geldi ve ayağa kalkıp yaptığın hatayı savunabiliyorsun “Vay canına! Bu, zihniyetin çöktüğünün bir işaretidir. Kızılay’da bu ortaya çıktı ama Türkiye böyle yönetiliyor. Her zaman menfaattir. Ülke çıkarları değil kişisel çıkarlar ön planda tutulur. Bu hata ne yazık ki Türkiye’de kural haline geldi.” (HABER MERKEZİ)

tavsanli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu