Haber

TFF, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ve 4 Süper Lig kulübünü PFDK’ya sevk etti

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği, Trendyol Süper Lig’in 9. haftasında oynanan maçların ardından Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ve 4 Süper Lig kulübünü Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk etti.

TFF, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilen takımları açıkladı. Karşılaştırıldığında Galatasaray, Beşiktaş ve Çaykur Rizespor’un “çirkin ve kötü tezahüratları”; Galatasaray “talimatlara aykırı hareket ettiği” gerekçesiyle disiplin cezasına çarptırıldı.

Derbide Beşiktaş kulübünün “saha olayları”, “6 oyuncunun sarı kart, 1 oyuncunun ise kırmızı kart görmesi nedeniyle takım olarak sportmenlik dışı davranışları” ve “hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamalar”; Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Işık Çebi ve kulüp yöneticisi Engin Baltacı, “hakem ve diğer maç görevlileri hakkında açıklamalar” nedeniyle PFDK’ya sevk edildi.

Gaziantep FK’nın “saha olayları” ve “seyircilerin düzensiz katılımı” nedeniyle, kulüp yetkilileri Yılmaz Tekin, İlhan İçten, Hakan Aykanat’ın ise “talimatlara aykırı hareketleri” nedeniyle disiplin cezasına çarptırıldığı açıklandı. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu